Created with RNI Films app

Av. Merve Özel, 2017 yılından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak faaliyet göstermekte olup Ticaret Hukuku, E-Ticaret Hukuku, Fikri & Sınai Mülkiyet Hukuku ve Bilişim Hukuku alanları başta olmak üzere hukukun çeşitli alanlarında, danışmanlık hizmeti vermektedir. Lisans eğitiminin ardından Kadir Has Üniversitesi Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Sosyal Medya Hukukunda Influencer Marketing (Nüfuz Pazarlaması) Sözleşmeleri isimli kitabını satışa sunmuştur.

Google Dijital Atölye – Dijital Pazarlamanın Temelleri , Google – YouTube işbirliğindeki İçerik Sahipliği ve İstanbul Barosu “Ceza Muhakemesi Kanunu Meslek İçi Eğitim Semineri” , “Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet Konulu Sertifika Programı” ve “Çocuk Hukuku Konulu Sertifika Programı” eğitimlerini de alan ve güncel eğitimleri takip eden Av. Merve Özel’in Kasım 2017 yılında Güncel Hukuk dergisi Kasım sayısında “Hukuki Boyutlarıyla Yapay Zeka ve Robotlar” isimli makalesi ile 2019 yılında İstanbul Barosu Dergisi’nin Mart-Nisan sayısında “Sınai Mülkiyet Kanunu Hükümleri Işığında Televizyon Program Formatları” isimli makalesi yayınlanmıştır.

Bunların yanı sıra Ağustos 2020’de YouTube’da Tasarım ve Verimlilik kanalının 3.bölümüne konuk olarak katılmış, DHA’nın (Demirören Haber Ajansı) “QR Kod Dolandırıcılığı” haberinde konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerini aktarmak amacıyla röportaj vermiştir.

Youtube içeriğine ulaşmak için: link

DHA ve çeşitli haber platformlarında yayınlanan habere ulaşmak için: link